Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Jaki materac kupić?

Witamy na stronie polskiego producenta materacy i poduszek o właściwościach ortopedycznych. Komfort snu i wypoczynku bezpośrednio wpływa na jakość naszego życia. Dlatego warto przed zakupem zastanowić się jaki materac wybrać. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi który materac jest najlepszy. Na wybór materaca składa się wiele czynników, które mają wpływ na podjęcie ostatecznej decyzji. Materac powinien mieć odpowiednią twardość. To podstawowe kryterium podczas wyboru materaca
Natomiast zbyt miękki materac działa w sposób odwrotny. Ciała zapada się zbytnio w materac, co powoduje nadmierne wygięcie kręgosłupa. Budzimy się niewyspani, często z bolącym kręgosłupem.
Zbyt twardy materac może powodować ucisk naczyń krwionośnych, co często prowadzi do drętwienia kończyn i zaburzenia snu. Materac taki poprzez zbyt małą ilość punktów stycznych nie dopasowuje się do kształtu ciała. Może to wywoływać napięcie kręgosłupa i mięśni.
Pamiętajmy, że dla osoby dorosłej materac powinien być dłuższy o około 20 cm od jej wzrostu, a optymalna szerokość to co najmniej 90 cm dla jednej osoby.
Witryna stworzona na platformie